Американські конгресмени вимагають відкласти зняття санкцій з компанії російського олігарха Дерипаски

Голови комітетів Конгресу США, які представляють Демократичну партію, написали відкритого листа міністру фінансів США Стівену Мнучіну з вимогою відкласти розгляд питання про зняття санкцій з компанії «Русал» та EN+, які належать наближеному до Кремля російському олігарху Олегу Дерипасці.

«У відповідь на повідомлення від 19 грудня про те, що Міністерство фінансів намагається припинити санкції проти трьох компаній, пов’язаних з Дерипаскою, конгресмени написали міністру фінансів вимогу провести зустріч з членами Конгресу та відкласти зняття санкцій до того, як це питання розглянуть», – йдеться у повідомленні Департаменту у закордонних справах США.

Зазначається, що конгресмени наразі не можуть розглянути питання про припинення санкцій проти компаній Дерипаски, як цього вимагає американський закон про санкції, через «шатдаун». Саме тому вони вимагають від міністра фінансів більше часу на розгляд даного питання, – передає Громадське.

19 грудня 2018 року стало відомо, що Міністерство фінансів США планує зняти санкції з компаній російського олігарха Олега Дерипаски, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія «Русал».

На початку січня 2019 року лідер Демократичної партії в Сенаті США Чак Шумер вніс до Конгресу резолюцію, спрямовану проти рішення Мінфіну США про зняття санкцій з компаній «Русал», En+ і «Євросибенерго».