Депутатка, яка ініціювала ТСК щодо ZIK, «112 Україна» та NewsOne, дуже дивно пройшла «поліграф»,– Шуфрич

Ініціатор створення Тимчасової слідчої комісії для розслідування відомостей щодо дотримання вимог при зміні власників телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK Ольга Василевська-Смаглюк дуже дивно пройшла перевірку на поліграфі.

Таку думку висловив народний депутат України (фракція «Опозиційна платформа – За життя»), голова комітету ВР з питань свободи слова Нестор Шуфрич у кулуарах Верховної Ради.

«Ця ініціатива (створення комісії,– ред) викликає негативну реакцію. По-перше, а судді хто? Керівник комісії Гетьманцева сьогодні обвинувачується і підозрюється в участі в корупційному скандалі в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Вона дуже дивно пройшла поліграф. З одного боку, поліграф зафіксував, що він ввів її в оману в тому, що їй пропонували хабар. Поліграф зафіксував, що їй таки пропонували хабар, але вона в цьому не зізналася. Поліграф також відмітив, що вона нібито не брала гроші, але проголосувала за те, за що пропонували хабар. Чесно кажучи, такі ребуси поліграфа важко сприймати»,– заявив Нестор Шуфрич.

Він додав, що використання цієї комісії для тиску – це прямий вплив і перешкода для діяльності журналістів.

Як повідомлялось, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій на мовлення.

Напередодні цього, 5 вересня, Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne» та призначити позапланову перевірку телеканалу ZIK.

16 жовтня, парламентський комітет з питань свободи слова відхилив пропозицію голови органу, депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Нестора Шуфрича звернутись до Нацради з питань телебачення та радіомовлення, аби регулятор відкликав позов до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу NewsOne.

23 жовтня у парламентському виданні «Голос України» опублікували текст постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів.

Також нагадаємо, що днями вибухнув гучний скандал у Верховній Раді. З’ясувалося, що 11 депутатів від слуги народу могли отримати по 30000 доларів, щоб провалити антикорупційний законопроєкт. Законопроєкт таки провалили. Зараз всі намагаються  довести, що не отримували цей хабар.

Серед підозрюваних в отриманні хабара — народний депутат від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Попередні результати перевірки вже довели, що пані Смаглюк має інформацію про підкуп депутатів напредодні голосування, а також відомі ті, хто пропонував кошти нардепам.