Для розпуску парламенту Зеленський використовує політичні аргументи, — Небоженко

Президент Володимир Зеленський навмисно демонстративно поставив завдання нардепам, знаючи, що Верховна Рада через низьку кваліфікацію і моральні якості їх не виконає.

Таку думку висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко в коментарі 24 каналу.

«Зеленський зробив хитро. Для розпуску парламенту він використовує не юридичні підстави, а політичні аргументи – очікування населення і пряме публічне звинувачення народних депутатів у низькій кваліфікації. Вони не зможуть ухвалити запропоновані ним закони. Через два місяці Зеленський заявить: я їх попросив прийняти важливі закони, а вони не зробили. Не вибирайте цих людей», – наголосив Віктор Небоженко.

За словами фахівця, навіть якщо вибори будуть восени, то президентська машина Зеленського говоритиме українцям про нинішніх парламентаріїв: вони не виправдали ваших очікувань. У парламенті, підкреслює Віктор Небоженко, розраховували на юридичне крючкотворство з питанням дострокових виборів, а Зеленський діє політичними методами. У Верховній Раді не розраховували, що будуть політичні випади. Вони до такого були не готові, але і їм доведеться це проковтнути.

Президент України Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації заявив, що планує розпустити Верховну Раду України восьмого скликання. «Шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, у робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде, будемо з вами працювати. Тому я дуже прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс. І зробіть, будь ласка, відкриті виборчі списки», – сказав Зеленський.Він також закликав народних депутатів сьогодні працювати та ухвалити низку невідкладних законів та звільнити з посад голову Служби безпеки, генерального прокурора, міністра оборони України.