Донецького митрополита Московського патріархату не впустили на українську територію

Представники влади України 9 грудня не дозволили митрополиту Донецькому і Маріупольському Іларіону перетнути лінію розмежування в офіційному пункті пропуску – КПВВ «Новотроїцьке».

Владика направлявся в монастир на богослужіння, повідомляється на офіційному сайті УПЦ з посиланням на прес-службу Донецької єпархії.

«Митрополит Іларіон прямував з Донецька до Свято-Успенського Миколо-Василівського монастиря у селі Нікольське Волновахського району Донецької області для звершення спільної молитви з архієреями УПЦ, насельниками обителі та паломниками на свято ікони Божої Матері «Знамення» 10 грудня. Без вказівки причин право митрополита Іларіона на перетин лінії розмежування було анульовано», – йдеться в повідомленні.

«…8 грудня митрополит Іларіон повертався з Києво-Печерської лаври після засідання Священного Синоду УПЦ до Донецька, і проблем при проходженні лінії розмежування не виникло», – зазначено в повідомленні.

В УПЦ у зазначеному факті вбачають переслідування і дискримінацію за релігійною ознакою – порушення конституційних прав (стаття 33) і ряду статей «Конвенції про захист прав людини і основних свобод», ратифікованої Україною в 1997 році.