Фігурант гучного злочину зізнався, хто з людей Путіна планує вбивства в Україні

Фігурант “справи Бабченка” В’ячеслав Пивоварник озвучив кілька прізвищ, які відповідають за проект “Україна” – просувають федералізацію, як з Росії, так і перебуваючи в Україні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Пивоварник, якого силовики назвали замовником вбивства Аркадія Бабченка в інтерв’ю виданню “Настоящее время” озвучив імена Інала Ардзінба і Дмитра Пойду.

За словами Пивоварника, у нього було завдання знайти тих людей, які займаються проектами по Україні, – від адміністрації президента, від спецслужб Російської Федерації.

“В адміністрації мені вдалося увійти в контакт з Іналом Ардзінбою, він безпосередньо у Владислава Суркова (помічник президента Росії, офіційно займається Абхазією і Південною Осетією) відповідав за деякі проекти по федералізації”, – розповідає фігурант “справи Бабченка”.

На Ардзінбу Пивоварник вийшов через Дмитра Пойду.

“Він працював на території України з адміністрації владислава Суркова. І вже з Ардзінбою ми і проводили бесіди про те, що у нас є група, яка здатна виконувати ті чи інші завдання. Ардзінба займався федералізацією, тобто вони організовували (в Україні) мітинги в підтримку федералізації, лобіювали те, щоб деякі міські, районні або обласні адміністрації голосували за проекти законів”, – додав Пивоварник.

За гроші “активісти Пивоварника” приходили до людей, які мають відношення до проектів в Україні, і говорили, що є вже підготовлена структура. Зацікавлений у загостренні ситуації в Україні міг “замовити” якесь дійство, яке вчасно знімуть камери, а потім використовуватимуть на суді:

“Ми говорили: ставте завдання – ми  виконаємо. І тоді ми організовували б постановочно все це дійство, це фіксували. Глобально ідея була в тому, щоб були неспростовні докази для суду: з відеофіксацією, аудіофіксацією, з документами, якщо це можливо”, – резюмував Пивоварник.

Нагадаємо, 19 грудня минулого року Шевченківський райсуд Києва звільнив з-під варти одного з підозрюваних у справі замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка — 40-річного громадянина України Тараса Стельмашенка, оскільки головна військова прокуратура зняла звинувачення у підготовці теракту. Одночасно Стельмашенко визнав свою провину в незаконному зберіганні зброї, тому суд призначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки.

Також повідомлялося, що в Росії порушили кримінальну справу за фактом смерті російського бойовика в українській колонії. 45-річний Валерій Іванов помер 9 грудня 2018 року у виправній колонії №40 Дрогобича. Росіянин був засуджений за участь у збройному конфлікті на Донбасі. При цьому в розмові з українськими журналістами він заявляв, що приїхав до України «захищати свій дім», який в реальності знаходиться в 2 тисячах кілометрів від Луганська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.