Катерина Назимко: Гонтарева довела банківський сектор до кризи

— Я вирішила залишити посаду, подала заяву про відставку з 10 травня, — заявила 10 квітня голова Нац­банку Валерія Гонтарева, 53 роки. Гонтареву призначили головою Нацбанку 14 червня 2014-го.

— Вона продемонструвала бездоганну роботу. За два роки зупинила гіперінфляцію (на червень 2014 року курс долара був близько 12 грн, а у квітні 2017-го становив майже 27 грн. — ГПУ), — оцінила роботу голови НБУ представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

— Банкіри давно вимагали відставки Валерії Гонтаревої. Вона довела банківський сектор до кризи. З ринку вивели 89 банків. Майже 550 мільярдів гривень бізнес і населення втратили у банках-банкрутах, — сказала президент асоціації захисту банків Катерина Назимко.

До 10 травня Верховна Рада не звільнила Гонтареву. До 7 серпня вона взяла оплачувану відпустку. Використали дні, що накопичилися. Із 8 серпня — за власний рахунок. Найімовірнішими наступниками називають Якова Смолія, який виконує обов’язки голови Нацбанку, та Володимира Лавренчука, голову правління "Райффайзен банк Аваль". Очікувалося, що 21 грудня парламент підтримає відставку і призначить нового голову НБУ. Але питання не внесли у порядок денний. — Є кілька причин, чому зволікають з обранням нового керівника, — говорить економічний експерт 38-річний Тарас Загородній.

— "Народний фронт" не приховує бажання бачити свою людину на цій посаді. Гонтарева не хоче звітувати в парламенті. А питань до неї стосовно стану банківської системи чимало. Є версія, що голову не змінять. Та для України це нормальна практика. Уляна Супрун більше року є виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я. Немає аграрного міністра, керівника Міністерства інформації, Рахункової палати. Хоча Національний банк — це ключова установа для економічного зростання.

Gazeta.ua