Компанії нардепів виграли тендерів на 2,6 млрд гривень у 2017 році

Компанії, пов’язані з народними депутатами та їхніми родичами, у 2017 році виграли тендерів на 2,6 млрд гривень.

За словами голови правління громадського об’єднання «Антикорупційний штаб» Галини Янченко, якщо до цього обсягу додати компанії, в яких депутати, або їхні родичі отримують досить суттєві доходи або гонорари, то ця сума зросте до понад 3 млрд гривень, передає 24 канал.

 «Ми проаналізували, кому ж передали свої підприємства наші народні депутати. Виявилось, що частина з них передають свої фірми людям зі своєї декларації: дружинам, батькам або фірмам, які належать дружинам чи батькам. Це взагалі є прямим порушенням законодавства», – заявила парламентський аналітик руху «Чесно» Оксана Ставнійчук.

В «Антикорупційному штабі» зазначили, що лідером списку нардепів, компанії яких отримують державні тендери, став волинський депутат-мажоритарник Степан Івахів. Мережа заправок ВОГ та споріднені структури виграли продовж 2017 року понад 1,5 млрд гривень з 2,5 мільярда, що освоїли компанії народних депутатів.

У першу десятку списку також попали Юлія Льовочкіна «Опозиційний блок», Богдан Дубневич (БПП) і Максим Єфімов (БПП).  

Нагадаємо, експерт з питань транспорту В’ячеслав Коновалов заявив, що власникам авто на єврономерах доведеться повторно заплатити за ввезення транспортного засобу від 1000 до 3000 доларів.