Міноборони закупило харчів на 52 млн грн за завищеними цінами

Міністерство оборони України 11 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Укрпродакорд ОР» харчів на суму 51,86 млн гривень.

Про це передають Наші гроші з посиланням на систему ProZorro.

Цього року до військових частин Житомира і Хмельницького та в Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова поставлять 703 тис. комплектів харчування за каталогом для особового складу і штатних тварин ЗСУ по 73,8 гривень за комплект.

За цим каталогом, свіжа картопля коштує 7,7 грн/кг. У вересні освітяни Тернопільської міськради купували картоплю з доставкою у школи й дитсадки на третину дешевше – по 5,85 грн/кг. Гуртові ціни у відкритих джерелах узагалі в 1,5-2 рази нижчі – 3-4,5 грн/кг.

Сезонна цвітна капуста обійдеться військовим у 57 грн/кг. У серпні освітяни Дніпровської РДА у Києві купили її втричі дешевше – по 15 грн/кг, а ДВНЗ «Національна академія внутрішніх справ» удвічі дешевше – по 19,98 грн/кг.

Цибуля ріпчаста замовлена по 15 грн за кілограм, тоді як у гіпермаркетах її продають по 11-12 гривень.

Морожена яловичина у півтушах коштує 95 грн/кг. Улітку військова частина 3078 Національної гвардії України замовила морожену яловичину першої категорії в четвертинах на 14% дешевше – по 82,97 грн/кг.

Натомість частина цін у каталозі низькі для тендерів. Так, свіжі сезонні баклажани і кабачки коштують 1,9 грн/кг, а продовольчий свіжий гарбуз – 1,91 грн/кг.

Нині «Укрпродакорд ОР» записано на директорку Ларису Швець, а раніше засновником була Тетяна Глиняна, теща колишнього депутата Білоцерківської райради Руслана Березюка. До того фірму було записано на дружину Березюка Олену.

Слід зазначити, в січні 2015 року начальника управління тилу та логістики Нацгвардії Святослава Манжуру затримали під час отримання 232 тис. гривень хабара від Руслана Березюка. Але за ґрати жоден із них не потрапив. Глиняна, яка під час передачі хабара також перебувала в автівці, у справі проходила лише як свідок.