МВФ не припинятиме співпрацю з Україною через воєнний стан

Міжнародний валютний фонд заявляє про відсутність юридичних обмежень для продовження співпраці з Україною під час воєнного стану.

Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, передає Економічна правда.

За його словами, у МВФ стежать за ситуацією, що склалася в зв’язку із агресією РФ у Керченській протоці, та сподіваються на її якнайшвидше вирішення.

«МВФ не має юридичних обмежень щодо продовження співпраці з Україною в цій ситуації. Ми спостерігаємо за останніми подіями, включаючи введення воєнного стану, й сподіваємося на невідкладну деескалацію поточної ситуації», – заявив Люнгман.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила указ президента Петра Порошенка «Про введення воєнного стану в Україні».

Воєнний стан строком на 30 діб запроваджено в 10 областях – Чернігівській, Сумській, Харківський, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській та Вінницькій областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Таке рішення було ухвалено через атаку Росії у Чорному морі, яка завершилась захопленням 3 українських кораблів та 23 моряків.