Найнахабніша банда «чорних реєстраторів» в Україні: хто вони

Три роки «чорні реєстратори» тримали у страху всю Одесу, і переписали майна на сотні мільйонів доларів. Місяць тому СБУ відзвітувала про «припинення діяльності банди», та в реальності її учасників навіть не заарештували. Хто ці люди, і чому сліди від одеських бандитів привели журналістів аж у Мін’юст – читайте далі.

Про чорних реєстраторів та нотаріусів ми знаємо, здається, все. Технічно вони працюють надзвичайно просто. Зайшли в реєстр, змінили прізвище власника, і все ваша квартира – вже не ваша.

Читайте також: Збитки – державі, а прибутки – у свої кишені: що коїться з санаторієм «Феофанія»

Це може статися будь з ким, але нещодавно в Одесі десятки різних ниточок, про які ми знали й раніше, зійшлися в одну єдину лінію. Яка привела до Міністерства юстиції в Києві.

Але ж нещодавно СБУ «ліквідувала» на Одещині цілу банду «чорних реєстраторів». І тепер ми знаємо, хто ці реєстратори, ким вони працювали, який стосунок мали до державних органів.

Але щодо СБУ, треба дещо уточнити: служба лише «заявила про припинення діяльності» цієї банди. Та, як твердять мої джерела, насправді це угрупування працює і далі,
– зауважив журналіст-розслідувач програми «ЦРУ» В’ячеслав Касим.

Касирка із супермаркету, звичайна одеська пенсіонерка і засновник цілої мережі автозаправних станцій. Ці дуже різні люди мають дещо спільне – усі вони стали жертвою однієї й тієї ж банди «чорних реєстраторів». Їх називали «групою Кургана». Їхнім лідером вважають Сергія Кургана. Він колишній заступник начальника одеського Держархбудконтролю.

Найнахабніша банда "чорних реєстраторів" в Україні: хто вони
Сергій Курган

Інколи цю групу згадували також як «групу Махоротова», тобто за прізвищем реєстратора, який оформлював найбрудніші оборудки.

СБУ відзвітувала про «припинення діяльності» банди ще у середині серпня. Та це у жодний спосіб не помогло жертвам «чорних реєстраторів». Сотні незаконних змін у реєстрах, внесених членами угрупування, так і не скасовані. Колишній радник начальника одеської поліції Владислав Сердюк наголосив, що це звичайна практика у таких справах.

Це проблема національного масштабу, бо у багатьох містах України, насамперед таких містах, як Київ та Одеса, за допомогою цих «чорних нотаріусів», «чорних реєстраторів» шахраї заволоділи нерухомістю, або правами на нерухомість, на десятки, сотні мільйонів доларів,
– підкреслив громадський діяч Владислав Сердюк.

На думку Сердюка, Одеса чи не найбільше з усіх регіонів України постраждала від реєстраторської навали. Вона розпочалася в Україні з 2016 року. Саме тоді систему реєстрації нерухомості спростили настільки, що для зміни власника стало достатньо зробити пару кліків мишкою.

Найнахабніша банда "чорних реєстраторів" в Україні: хто вони
З 2016 року змінити власника стало надзвичайно легко

Сердюк також заявив, що наразі в Одесі працює приблизно три-чотири групи. А остання група, яку викрила СБУ, вона найпотужнішою. Їм можливо викрити лише за допомогою проведення масштабних і довготривалих оперативно-розшукових заходів.

Читайте також: Руйнування історичних будівель у Києві: хто до цього причетний

Більше – дивіться у програмі.