НСЖУ висловила недовіру гендиректору «Укрпошти» Смілянському і звернулась до влади

Національної спілки журналістів України висловила недовіру гендиректору «Укрпошти» Ігорю Смілянському, вважаючи, що він руйнує систему поштової доставки преси.

Про це йдеться на сайті НСЖУ.

Спілка закликає владу терміново утворити робочу групу з представників президента, Кабміну, Верховної Ради та НСЖУ для реагування на «критичну ситуацію з поштовою доставкою преси» та для напрацювання протекціоністської політики щодо українського друкованого інформаційного простору.

Рішення звернутися до керівництва країни, аби захистити українські друковані ЗМІ, що опинилися на межі виживання, секретаріат НСЖУ ухвалив на засіданні 31 жовтня.

На його думку, «здирницька політика і непартнерське ставлення «Укрпошти» та істотне зростання ціни на газетний папір – основні чинники, які призводять до знищення ринку друкованої преси в Україні».

«Чимало газет через невчасну доставку й постійне підвищення вартості послуг пошти втрачають читачів, а також змушені скорочувати обсяги видань», – йдеться у повідомленні.

Голова правління Видавничого дому «Високий Замок» Степан Курпіль зазначив, що лише цього року пошта двічі підвищувала ціни на свої послуги, а численні робочі зустрічі з керівництвом підприємства не призвели до компромісу.

У травні НСЖУ просила уряд запровадити мораторій на зростання поштових тарифів на доставку українських газет. Проте відповіді на звернення не отримала й досі.

«Так само на боці «Укрпошти» стоїть і Міністерство інфраструктури. Ситуацію видавців ніхто не розуміє – ні держава, ні «Укрпошта». Уже зараз скорочуються тиражі, деякі газети змушені зменшувати обсяги видання…Тож тепер для нас головна мета – донести до керівництва країни, що нині друковані видання опинилися на межі виживання», – каже Степан Курпіль.   

Головний редактор газети «Донбасс» Олександр Бриж наголосив, що його видання так само стало жертвою здирницької політики «Укрпошти».

«Цього року наша газета припинила діяльність: через дії пошти, зокрема, і невчасну доставку, тираж знизився з 32 тисяч до 1,5 тисячі примірників», – вказав він.

У свою чергу голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко закликав державу стати «на бік друкованих ЗМІ».

«Вичерпавши всі можливості налагодити партнерські відносини з «Укрпоштою», змушені вдатися до крайніх заходів і звернутися з листом до президента України, аби держава стала на бік друкованих ЗМІ, а також, щоб висловити недовіру гендиректорові «Укрпошти» Ігорю Смілянському», – відзначає голова НСЖУ.

Як повідомлялося раніше, керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський вимагає від уряду впровадити підвищений тариф на доставку пенсії.