«Північний потік-2» загрожує не тільки ЄС, а і США, – Помпео

Державний секретар США Майкл Помпео заявив, що будівництво російського газопроводу до Німеччини «Північний потік – 2» є загрозою не тільки для енергобезпеки Євросоюзу, а також для Сполучених Штатів.

Про це, як повідомили в Державному департаменті США, він заявив у понеділок, під час виступу в Техасі, передає «Укрінформ».

«Ми спостерігаємо за тим, як в Європі будується трубопровід, який пов’яже Німеччину з Росією у такий спосіб, що це погано відобразиться для німецької безпеки й безпеки Сполучених Штатів Америки», – наголосив глава Держдепу.

У зв’язку з цим він підкреслив, що американська дипломатія і енергетична галузь працює над тим, «щоб забезпечити справжню безпеку не тільки для Америки, але й для Європи».

Зазначимо, офіційний Вашингтон послідовно виступає проти будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2», який має на меті постачання російського газу в Європу в обхід України. У Американська сторона наголошує, що ЄС не забезпечує диверсифікацію джерел постачання газу, а навпаки, піддає більшій небезпеці власну енергетичну безпеку через збільшення залежності від Росії. Для забезпечення справжньої диверсифікації США розвивають інфраструктуру для постачання власного зрідженого газу в ЄС.