Порошенко хоче змусити Росію відшкодувати збитки за Крим та Донбас

Президент України Петро Порошенко звернувся до Кабінету міністрів з проханням створити міжвідомчий координаційний орган для підготовки консолідованої претензії до Росії для відшкодування збитків, завданих окупацією Донбасу та анексією Криму.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За словами президента, збройна агресія Росії знищує інфраструктуру, руйнує підприємства та економічний потенціал Донбасу і Криму.

«Тому не маємо зволікати жодної хвилини стосовно формування консолідованої претензії України до Росії для відшкодування завданих збитків. Звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням вжити заходів для якнайшвидшого створення відповідного міжвідомчого координаційного органу», – зазначив він.

За словами Порошенка, такий орган передбачений так званим законом про реінтеграцію Донбасу, ухваленим у січні цього року.

«Цей закон також чітко підтверджує відданість України мирному врегулюванню та відображає мою ідеологію мирної реінтеграції окупованого регіону», – вказав глава держави.

Він також додав, що очікує від уряду детального плану щодо комплексного розвитку територій, прилеглих до окупованих.

Нагадаємо, раніше Герой України Степан Хмара заявив, що офіційно та юридично президент України Петро Порошенко ніколи не зробить кроку, щоб визнати Росію агресором, адже з Володимиром Путіним у нього є «договорняк».