Представник Порошенка про незаконні перевезення до Криму: Потрібен легальний перевізник

Українська сторона не може боротись із нелегальними перевезеннями до окупованого Криму, поки не буде визначено офіційного перевізника.

Про це під час прес-конференції заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За його словами, люди під виглядом приватних осіб здійснюють перевезення пасажирів до пропускних пунктів. Після чого ці люди пішки переходять адміністративну межу, де на іншій стороні їх чекає інший автомобіль.

«Ми бачимо, що є незаконні перевезення під виглядом приватних перевезень. Люди йдуть пішки, ми це бачимо. Це можна побороти протягом тижня. Але спочатку потрібно провести конкурс і призначити легального перевізника. Пропонуємо районній та обласні владі провести такий конкурс, однак досі це питання актуальне», – сказав Борис Бабін.

У коментарі інтернет-виданню UA1 він розповів, що біля пропускних пунктів на Крим діють цілі нелегальні угрупування, які жорстко вчиняють з конкурентами, в тому числі здійснюють фізичний тиск.

«На деяких пропускних пунктах є приватні перевізники, що пройшли конкурс, але вони не працюють. Вони пускають лише один автобус на день і все. Місцеві нелегальні перевізники спускають колеса і чинять тиск. Зрозуміло, що вони підконтрольні не Україні, а іншій державі. Зрозуміло якій», – зазначив Бабін.

Нагадаємо, Україна може відновити подачу питної води до Криму за умови повернення півострова і Кубані.