Росія несподівано запозичила в ЄС 1 млрд євро, в очікуванні санкцій, — ЗМІ

Росія несподівано запозичила в ЄС 1 млрд євро, в очікуванні санкцій, — ЗМІ

На тлі загострення конфлікту з Україною і загрози подальшого посилення санкцій Заходу уряд Росії несподівано вирішив вийти на ринок зовнішніх запозичень.

У вівторок Мінфін вперше за 5 років запропонував інвесторам суверенні облігації в євро, повідомляє finanz.ru.

Розміщення проходило зі швидкістю спецоперації: без попередньої «реклами» у вигляді road show близько 11.00 мск Мінфін відкрив книгу заявок на папери з погашенням в грудні 2025 року, орієнтуючи потенційних покупців на прибутковість 2,875-3% річних.

Увечері відомство відзвітувало про результати: вдалося зайняти 1 млрд євро під 3% річних. Єдиним організатором розміщення виступав «ВТБ Капітал».

Всього три тижні тому заступник міністра фінансів Сергій Сторчак говорив, що Росія в принципі не планує до кінця року знову повертатися до зовнішніх позик. Але змінити позицію і поквапитися Мінфін, ймовірно, змусила загроза санкцій, які в разі введення повністю відріжуть його від можливості залучати борг у валюті.

З урахуванням того, як пройшла операція, — її швидкість і наявність всього одного організатора, викликає питання як ринковий характер розміщення, так і широта попиту, пишуть аналітики Росбанка.

В останній раз Росія розміщувала семирічні облігації, номіновані в євро, в 2013 році. 

«Аргумент»