Росія приховує дані про стан здоров’я поранених моряків – МЗС України

Росія приховує дані про стан здоров’я поранених моряків – МЗС України

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із ненаданням інформації про реальний стан здоров’я поранених військовослужбовців ВМС України, незаконно захоплених в полон                    25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російськими окупаційними  військами. 

Про це йдеться в заяві відомства, оприлюдненій 28 січня.

«Незважаючи на неодноразові звернення та вимоги української сторони щодо необхідності інформування України про стан здоров’я українських військовослужбовців, а також у зв’язку з появою інформації про погіршення стану їхнього здоров’я, російська сторона так і не надала жодної інформації з цього приводу.

Міністерство закордонних справ України розцінює зазначені дії Росії виключно як свідоме приховування реального стану здоров’я українських військовополонених.

Вимагаємо від російської сторони невідкладно надати відомості про стан здоров’я українських військовополонених, а також негайно забезпечити їх необхідною кваліфікованою медичною допомогою.

Вкотре наголошуємо, що Росія повинна поводитися із захопленими українськими військовослужбовцями у повній відповідності до їхнього статусу військовополонених згідно з Третьою женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року.

Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих заходів з метою звільнення та повернення в Україну українських військовополонених, які незаконно утримуються в пенітенціарних закладах Москви.», – відзначається в документі.

«Аргумент»