Садовий розповів, як Порошенко пропонував зняти сміттєву блокаду зі Львова

Президент України Петро Порошенко пропонував меру Львова Андрію Садовому зняти сміттєву блокаду зі Львова, яка виникла у 2016 році. Умовою глави держави був перехід «Самопомочі» в інше підпорядкування.

Як зазначив Андрій Садовий, «корупційна пропозиція» від Порошенка була озвучена вліткку 2016 року.

Читайте також: За наказом Порошенка, – Садовий про перешкоди в будівництві сміттєпереробного заводу у Львові

Так, перша розмова про необхідність досягнути «порозуміння» відбулась в середині червня у приміщенні АП на Банковій в кабінеті Президента. На якій були присутні Андрій Садовий, глава держави Петро Порошенко, тодішній голова АП Борис Ложкін, його заступник Віталій Ковальчук, який тепер є керівником штабу Порошенка.

Петро Олексійович озвучив ідею вийти на компроміс і знизити градус протистояння між Львовом і його командою, з метою припинення сміттєвої блокади міста. Головною причиною проблеми мої співрозмовники відверто називали вихід «Самопомочі» з коаліції і критику влади. З розмови було цілком очевидно, що Президент в курсі організованого процесу блокади і володіє всіма повноваженнями, аби його зупинити,
– наголосив Садовий.

У подальшому діалозі щодо зняття сміттєвої блокади зі Львова брали участь представник Садового Олег Березюк та представник Порошенка – заступник голови АП Віталій Ковальчук.

Що відомо про «сміттєву угоду» Порошенка?Міський голова Львова та лідер «Самопомочі» Андрій Садовий оприлюднив текст таємної угоди, яку йому пропонував підписати президент Петро Порошенко у 2016 році під час «сміттєвої блокади» міста.

• Садовий заявив, що після початку сміттєвої блокади, його запросили у Адміністрацію президента і запропонували підписати угоду, яка розв’яже сміттєву блокаду.
• Згідно з угодою якою «Самопоміч» мала перейти в інше підпорядкування, і тоді блокада б знялась.

Зустріч між ними відбулась 21 червня в Одесі в ресторані готелю «Kadorr». Саме там Ковальчук передав Березюку проект «сміттєвої» угоди Порошенка, і зазначив, що така пропозиція узгоджена з президентом.

«Згодом Олег Березюк зустрівся з Президентом в АП один-на-один і пояснив, що такий спосіб зняття блокади є неприйнятним і не до обговорення. Розпочалась активна фаза блокування вивезення ТПВ зі Львова, яка тривала більше року», – додав лідер «Самопомочі».