СБУ перевіряє «ДніпроАзот» Коломойського за дефіцит рідкого хлору

Служба безпеки України (СБУ) почала перевірку дій посадових осіб підприємства «ДніпроАзот», які привели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для очищення питної води в Україні.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

Відзначається, що з 15 червня адміністрація  «ДніпроАзоту» в порушення договірних зобов’язань і без попереднього повідомлення припинила виробництво і відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України. Тим самим підприємство зробило неможливим знезараження питної води і створило загрозу виникнення масових отруєнь, поширення епідемій.

Крім того, СБУ перевіряє обґрунтованість збільшення в кілька разів вартості реагенту. За результатами перевірки буде прийнято рішення про кваліфікацію за Кримінальним кодексом України дій всіх причетних «до штучного створення передумов виникнення надзвичайної ситуації».

Як відомо, «ДніпроАзот» належить Ігорю Коломойському, це єдиний виробник рідкого хлору в Україні, який використовується для знезараження води. В середині червня завод зупинив виробництво, через що українські міста ризикують залишитися без водопостачання. На підприємстві повідомили, що готові відновити роботу, але за умови, якщо АМКУ їм схвалить підвищення ціни на хлор. В АМКУ у свою чергу пригрозили заводу чималим штрафом.