Скандал на «окрузі Пашинського»: журналістам показали «внутрішню кухню» роботи з протоколами

Проблеми в одномандатному виборчому окрузі номер 64 на Житомирщині почалися задовго до дня голосування і тривають досі. Журналісти 24 каналу навідали до Окружної виборчої комісії у Коростені та з’ясували, чи могли там фальсифікувати протоколи.

В окрузі номер 64 фіксували численні правопорушення: затримували псевдожурналістів, невідомі особи вказували літнім людям, за кого слід голосувати, змінювали протоколи тощо.

Читайте також: Гелікоптер із спецпризначенцями прилетів на округ, де програє Пашинський: фото та відео

На виборах до Ради в окрузі боротьба точиться головно між кандидатом від «Слуги народу» В’ячеславом Сігачовим та самовисуванцем Володимиром Арешонковим. Також тут балотується поки ще чинний народний депутат України Сергій Пашинський (був, до слова, депутатом 4-х скликань).

Як ОВК опрацьовує протоколи з дільниць

Працівники ОВК показали журналістам 24 каналу базу Комісії, до якої вводять дані з протоколів. Туди внесено вже 97% даних з протоколів ДВК.

Не вистачає 3%: мовиться про віддалені села – Олевське і Овруч – біля кордону з Білоруссю (понад 200 кілометрів від Коростеня). Протоколи звідти надіслали, але – з технічними помилками. Їх потрібно переоформити, а для цього голови й члени дільничих комісій повинні знову поїхати на свої дільниці, провести засідання, а потім ще й повернутися до ОВК з новими протоколами. Тож дані внесуть до бази не раніше, ніж увечері наступного дня – 23 липня.

Дивіться відео 24 каналу, як виглядає база Окружної виборчої комісії: