Скасування субсидій за великі грошові перекази призведе до комунального колапсу – експерт

Політолог Олексій Якубін заявив, що позбавлення українців субсидій за великі грошові перекази і виграш в лотерею призведе до комунального колапсу. У коментарі для golos.ua політолог зазначив, що Кабінет міністрів поставив собі за мету скоротити кількість домогосподарств, які отримують субсидії.

«Рішення Мінсоцполітики позбавляти субсидій громадян через отримання грошових переказів і виграшу в лотерею – показник реальної соціальної політики, яку проводить уряд. Не просто так в бюджеті на 15 мільярдів зменшили цифру, призначену на виплату субсидій. З 70 мільярдів гривень вона зменшилася до 55», – пояснив Якубін.

За його словами, така політика уряду призведе до кризи неплатежів. Політолог додав, що наразі цифра по заборгованості за комунальні послуги досягла 38 млрд гривень.

«Вся наша область комунального господарства буде поставлена на грань банкрутства. Кількість неплатежів буде збільшуватися, після позбавлення субсидії багато українців не зможуть заплатити за комуналку. В результаті держава може потім створити режим залякування громадян, яким за неплатежі будуть загрожувати відбором майна», – резюмував Якубін.

Нагадаємо, в Міністерстві соціальної політики проінформували, що грошовий переказ з-за кордону, що перевищує 50 тис. грн, буде трактуватися органами соціального захисту населення як дохід і буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії.