Смешко: Зараз закладається міна фугасної дії, яка може справді розірвати країну

Зараз в Україні дві армії: одна сидить в окопах і стримує агресію, а інша – вибудовує штаби ще радянським принципом. Натомість, маємо рухатись до стандартів НАТО та розробляти доктрину про потужну оборону в умовах агресії Росії. Сумнівно, що введення воєнного стану може вплинути на ці речі.

Таку думку в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK висловив екс-голова СБУ, лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Він наголосив: нарізі бачить більше політичних мотиви введення воєнного стану, ніж бажання зробити це задля укріплення оборони.

«Що б там не говорили, наші західні партнери та більшість українського суспільства не довіряє заявам, що конфлікт в азовському морі став достатньою підставою для введення воєнного стану», – зауважив Смешко.

То, на його думку, зараз може відбутись розкол громадськості.

«Суспільство зараз озброєне, маємо декількасот тисяч ветеранів війни. Ми вже сьогодні бачили протестні акції – «Нацкорпус» вийшов, заявляючи, що підтримують введення воєнного стану, та контролюватимуть, чи не буде цей режим використаний у внутрішньополітичних умовах», – розповів експерт.

Тож він наголосив: має «дуже тривожні передчуття».

«Подібне було, коли Янукович оголосив, що переходить до Конституції 2004 року. Тоді я сказав, що на цьому його президентство й закінчиться, а країна прийде до краху – півдержави цього не сприйме. Також, коли у Вільнюсі не підписали угоду про асоціацію, я казав, що наступив «момент істини». Зараз ж влада думає, що робить все правильно для збереження воєнно-політичної коаліції. Однак, насправді, це закладає міну такої фугасної дії, яка може справді розірвати країну», – підкреслив Смешко.

Тож він підкреслив: зараз зовнішня агресія перебуває у «латентній стадії», тож нам важливо будувати свої збройні сили, міцні сухопутні війська. Слід розробляти доктрину, як в умовах відсутності союзників, у разі нападу РФ зробити потужну оборону.

«У нас дві армії: одна сидить в окопах і стримує агресію, а інша – латентна, вона, із ще радянським поглядом на життя, вибудовує штаби», – вважає експерт.

Натомість, на його думку, введення воєнного стану аж ніяк не вплине на ці речі.

Як повідомлялось, вчора Верховна Рада проголосували за введення воєнного стану на частині територій України. Йдеться про десять областей вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.