Справа про хвалебні ролики Луценка: Суд не зміг почати розгляд у залі без телевізора

Розгляд по суті справи щодо скандальної реклами Генеральної прокуратури не змогли розпочати через відсутність телевізора в залі засідань Окружного адміністративного суду Києва, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Як відомо, представники ГО «Центр протидії корупції» подали позов до суду проти Національної ради з питань телебачення та радіомовлення щодо визнання протиправним надання статусу соціальної реклами відеороликам «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість» про діяльність генерального прокурора Юрія Луценка.

Суддя у справі Сергій Каракашьян по закінченню підготовчого засідання 8 серпня зазначив, що справу по суті потрібно розглядати у залі, «де є технічні можливості для перегляду відеоматеріалів». А відтак розгляд перенесли на невизначений термін.

Юрист Центру протидії корупції Віталій Цокол зазначив, що необхідність перегляду відео суддя міг би й передбачити.

«Мені здається, це було б легко передбачити, що ми будемо досліджувати відеодоказ, відповідно нам потрібен зал судових засідань, де це можна зробити, але суддя не врахував ці обставини», – сказав юрист.Він також нагадав, що вони вимагають визнати протиправним надання цій рекламі статусу соціальної, адже відеоролики маніпулюють свідомістю людей.  

«Ця реклама була виготовлена і розповсюджена з порушенням вимог закону. Зокрема, цей відеоролик містить недостовірну інформацію, маніпулює свідомістю людей. В рекламі наводиться статистика боротьби з корупцією ГПУ. Там наводиться статистика з тисячами проваджень, що є маніпуляцією для пересічних громадян. Також там неправомірно використовується державна символіка. До того ж наведено факти, що нібито Генеральна прокуратура розвиває сільську медицину. Це не відноситься жодним чином до їх повноважень, а тому також є маніпуляцією», – розповів Цокол.

Зазначимо, що представник Генпрокуратури, а також представниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення спілкуватись з журналістами відмовились.