Суд ЄС раптово скасував санкції проти Януковича та його оточення

Суд Європейського Союзу ухвалив рішення про скасування санкцій щодо екс-президента України Віктора Януковича і його оточення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу суду.

Повідомляється, що ЄС скасував санкції за позовами Віктора Януковича, Олександра Януковича, Олександра Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки і Андрія Клюєва.

Рішення стосується санкцій, які продлялись Радою ЄС протягом 2016-2018 років.

Санкції ЄС щодо 12 колишніх українських чиновників та їх найближчого оточення були продовжені в березні цього року і залишаються в силі.

Зазначені особи були внесені в санкційний список в 2014 році на підставі кримінального провадження в Україні з розслідування злочинів у зв’язку з розкраданням українських державних коштів та їх незаконним переміщенням за межі України.

“Рішення про заморожування коштів щодо цих осіб неодноразово продовжувалося на один рік на тій підставі, що українська влада залучали їх до кримінальної відповідальності за незаконне привласнення державних коштів або активів. Вони подали позови до Генерального суду, оскаржуючи дії (ЄС), подовжують заморожування їх коштів в 2016 і 2017 роках у тому, що стосується Віктора Януковича і одного з його синів, а в 2018 році відносно інших осіб, на тій підставі, що, зокрема, Рада не виконав критерії включення в перелік. Згідно з сьогоднішнім рішенням, Генеральний суд підтримує дії українців, скасовуючи обмежувальні заходи, вжиті проти них протягом цих періодів”, – йдеться у рішенні.

На думку Суду, ніяка інформація, що міститься в листах українських властей, на яких Рада ЄС засновувала своє рішення про застосування обмежувальних заходів, не дозволяє вважати, що Рада мала достатньою інформацією для перевірки того, що права зазначених осіб були дотримані.

Крім того, Рада була зобов’язана проводити таку перевірку незалежно від будь-яких доказів, поданих українцями, зацікавленими в заморожування засобів.

Нагадаємо, прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган заявила про можливе скасування санкцій проти Віктора Януковича і його прихильників Судом Європейського Союзу.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що секторальні і “кримські” санкції Європейського Союзу проти Росії будуть продовжені на наступні 12 і шість місяців відповідно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.