Україна арештувала танкер Neyma: з’явилася реакція Росії

Генконсульство Росії в Одесі надіслало до Міністерства закордонних справ України ноту – з проханням прояснити ситуацію щодо арешту російського танкера NEYMA. Також у РФ очікують публікації повного рішення суду з цього приводу, щоб «дати оцінку» діям української сторони.

Росію наразі не повідомили про арешт танкера NEYMA, за словами прес-аташе дипломатичної місії РФ в Україні Дениса Голенка. Про це повідомило російське видання «РИА-Новости». 

Читайте також: Суд наклав арешт на російський танкер NEYMA, – Матіос

«Посольство РФ у Києві чекає на публікацію повного тексту рішення суду про арешт танкера Nika Spirit (раніше називалося NEYMA – 24 канал), після чого зможе дати оцінку доводам української сторони», – заявив Голенко. 

Також консульство в Одесі скерувало МЗС України ноту з проханням прояснити ситуацію. Хоча Голенко визнав, що росіяни знають зміст постанови українського суду, який санкціонував застосування запобіжного заходу у формі арешту щодо самого судна, а також щодо майна і документів, вилучених під час здійсненого на борту обшуку.

Водночас заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін зауважив, що оскаржувати рішення української влади про арешт Neyma повинен і має повне право його приватний власник, хоча, хто володіє судном, у Кремлі начебто не знають, пише «Коммерсантъ».

«Для нас найголовнішим було звільнити людей. Наші громадяни моряки вже перебувають давно вдома. Судно це є приватним, тому все має вирішити судова інстанція. Ми, звісно, будемо уважно стежити, але це вже менш драматично. І я сподіваюся, що тут суд вирішить. І будемо за цим спостерігати», – додав Карасін.

Російський танкер NEYMA був одним із тих суден, які брали активну участь у конфлікті в Керченській протоці. Танкер сприяв тому, що країна-агресор блокувала кораблі ВМС України в Азовському морі та був безпосередньо причетним до атаки та взяття в полон 24 українських моряків.

Україна арештувала танкер Neyma: з'явилася реакція Росії
Які судна сприяли тому, що українські моряки потрапили в полон до Росії / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео 24 каналу про затримання СБУ російського танкера: