Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: ДБР заявило про третього підозрюваного

У справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова з Переяслав-Хмельницького підозру вручили третьому фігуранту. За даними правоохоронців, він разом із двома поліцейськими також стріляв зі зброї, яку досі не знайшли.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів очільник ДБР Роман Труба.

Він наголосив: розслідування вбивства 5-річного Кирила Тлявова у Переяслав-Хмельницькому перебуває на контролі як керівника теруправління ДБР, так і особисто Труби.

«Хочу нагадати, що саме з моменту вчинення злочину було втрачено, напевне, найцінніший період – одну добу. Саме через добу з моменту вчинення вбивства слідчі ДБР отримали це кримінальне провадження і приступили до його розслідування», – розповів Труба.

Натомість, за його словами, злочинці використали цей час, щоб сплутувати версії і сховати або взагалі знищити знаряддя злочину.

«Саме його відсутність на цей час не дає нам змоги остаточно встановити, чий постріл був смертельним», – пояснив очільник ДБР.

Водночас, за його словами, відомство у цій справі допитало 53 свідків, провело 34 обшуки у фігурантів справи, їх родичів, знайомих та місцях, де могло перебувати знаряддя вчинення злочину. Також було призначено понад 10 експертиз, у частині з яких вже є перші результати.

«Проведено 8 різних за своєю складністю слідчих експериментів та оглядів місця події, отримано всі можливі відеозаписи з камер спостереження. Із залученням осіб водолазного складу ДСНС було проведено відпрацювання всіх водойм та річок, що є в Переяслав-Хмельницькому та на прилеглих територіях», – наголосив Труба.

За його словами, зараз у цьому проваджені фігурують 3 підозрюваних. Одному з учасників оголосили підозру «буквально щойно».

«Він не просто був там присутній, а також використовував зброю і здійснював постріли із неї. Тож третьому учаснику оголошено підозру і вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. З цією особою проводяться слідчі дії», – розповів Труба.

Нагадаємо, 31 травня у Переяслав-Хмельницькому до лікарні доправили 5-річного хлопчика Кирила Тлявова з проникаючими вогнепальними ушкодженнями голови. 3 червня хлопчик помер у лікарні. 5 червня дитину поховали.

За підозрою у пораненні дитини затримали двох поліцейських, які у нетверезому стані вистрелили з вогнепальної зброї у дитину. Їх взяли під варту. Згодом стало відомо, що у справі вбивства Кирила Тлявова є п’ятеро підозрюваних. Зокрема, четверо чоловіків, які стріляли, а також жінка, яка сховала рушницю і таким чином сприяла приховуванню злочину.