Від «Нафтогазу» через суд вимагають список одержувачів премії на $45 млн

Інформагентство «Українські новини» подало позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою зобов’язати НАК «Нафтогаз України» надати список посадовців компанії, яким було виплачено премію на суму 45 млн доларів.

Як повідомляють Українські новини, суд відкрив провадження у цій справі.

Агентство просить суд зобов’язати «Нафтогаз» також надати дані про суми премій і визнати протиправною бездіяльність компанії щодо ненадання інформації про премійованих працівників, аргументувавши тим, що вона є конфіденційною.

Чималі премії керівництву «Нафтогазу» були виписані за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російською компанією «Газпром» щодо транзитного контракту.

Першу частину премій на суму 20,7 млн доларів (541 млн гривень) роздали працівникам «Нафтогазу» в травні. Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже внесеного до фінансової звітності НАКу за 2017 рік. Решта премії виплачуватиметься впродовж трьох років за умови успішного стягнення з «Газпрому» залишку виграшу (2,6 млрд доларів).

Як відомо, за фактом щедрого преміювання чиновників «Нафтогазу» Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу. Розслідувати роздачу в «Нафтогазі» захмарних премій взялося також Національне антикорупційне бюро