Від влади вимагають звіту про розслідування вбивств Гонгадзе і Шеремета

Медійні та правозахисні організації закликають владу публічно відзвітувати про хід розслідування вбивств журналістів Георгія Гонгадзе та Павла Шеремета.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Детектор медіа.

Як зазначається, знайти і притягнути до відповідальності замовників убивства Гонгадзе обіцяли всі президенти й усі глави Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України. Але щоразу повторюється те саме – лунають пусті обіцянки.

Автори звернення хочуть почути публічний звіт влади про хід розслідувань убивств Гонгадзе і Шеремета, чекають якнайшвидшого їх завершення й покарання винних.

Без розслідування цих справ, наголошують організації, не можна говорити про довіру до влади і правоохоронної системи ні з боку журналістської спільноти, ні з боку суспільства.

«Ми занепокоєні тим, що фізична агресія і напади на журналістів почали рости з наближенням виборів, а кількість розслідувань, вироків нападникам лишається на тому самому рівні і становить не більше 10% від кількості порушених справ», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко вважає, що напади на журналістів в Україні частішають через їх безкарність.