Як Європа готується до майбутніх виборів в парламент ЄС

Європа наразі перебуває в зоні підвищеної турбулентності

Вихід Великої Британії з ЄС,протести жовтих жилетів у Франції, спір з приводу бюджету ЄС з Італією, відсутність консенсусу із спірних питань міграції та безпеки. Меркель, яка протягом десятиліття стояла на бастіоні захисту Європи скоро полишить свій пост. Окрім Емануаля Макрона пасіонарних особистостей на полі бою з правими популістами поки що не видно.

Вже зараз можна заявити, що після європейських виборів в травні 2019 року зміниться баланс політичних сил на континенті. Впевненою ходою по Європі пройшовся популізм, а опитування громадської думки показало: з високою долею вірогідності ЄС чекають зміни тектонічного масштабу. Партії та рухи популістів та євроскептиків нині переживають безпрецедентний підйом. Домінування Європейської народної партії і Партії Європейських соціалістів, які скріпили ЄС коаліційними договорами, йде в минуле. Мільйони європейців потрапили під вплив популістичних лозунгів, які проголошують партії євроскептиків, націоналістів та ксенофобів.

Популізм на перший погляд може здатися яскравим вираженням прямої демократії. Популісти мобілізують свій електорат, використовуючи примітивні спрощення та емоційні аргументи. Але успішна політика передбачає собою вирішення комплексних складних задач, а популісти націлені лише на короткостроковий політичний успіх залишаючи по за увагою серйозні політичні та економічні проблеми континенту.