ЄС непохитно підтримує Україну, – спільна заява на саміті Україна-ЄС

Європейський Союз непохитно підтримує незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України.

Про це йдеться у спільні заяві президента Володимира Зеленського, президента Євроради Дональда Туска та президента Європейської Комісії Жана-Клода Юнкера, передає прес-служба МЗС.

«ЄС наголосив на своїй непохитній підтримці і відданості незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах», – йдеться у документі.

Там додають, що сторони віддані зміцненню політичній асоціації та економічній інтеграції з ЄС. Основою цього є Угода про асоціацію та Поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Нагадаємо, сьогодні в Україні відбувається саміт Україна-ЄС. Українську сторону на саміті представляє Президент Володимир Зеленський. Від ЄС у Києві присутні президенти Європейської ради Дональд Туск і Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, єврокомісар з політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган.

Як наголошує сторона Євросоюзу, на зустрічі найвищого рівня буде підтверджена підтримка суверенітету і територіальної цілісності України, а також імплементація Мінських домовленостей.

У порядку денному саміту – ситуація в Азовському морі. Лідери також засудять надання російського громадянства українцям на непідконтрольних територіях.

Україна і ЄС обговорять майбутні пріоритети у відносинах, включаючи імплементацію Угоди про асоціацію.