Зам військкомісара, що взяв 1 000 доларів від призовника, став викладачем та сплатив штраф

Заступник військового комісара Білгород-Дністровського військкомату (Одещина) взяв від призовника 1 000 доларів – за ці гроші він обіцяв вплинути на лікарів медкомісії, аби вони визнали хлопця непридатним до служби в армії. Про це «Ні корупції!» дізнався із вироку  Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 28 березня.

Із тексту вироку можна дізнатися детальні обставини справи. Так, у грудні 2017 року заступник військового комісара зустрівся із призовником, який, між іншим, зазначив, що не бажає проходити строкову військову службу, оскільки планує виїхати та працевлаштуватися за кордон. На це військовослужбовець повідомив, що може вирішити це питання, а саме – звільнити від служби за станом здоров’я. Мовляв, треба дати 1 000 американських доларів, і за це заступник комісара обіцяє вплинути на лікаря-офтальмолога та лікаря-невропатолога – аби останні зробили відповідні експертні висновки.

Призовник, якому запропонували «відкупитися» від армії, звернувся до поліції. Після нового року, а саме – 3 січня 2018, – призовник та військовослужбовець зустрілися на території місцевої школи №11, де останній і отримав свою «винагороду».

Слідство обвинуватило заступника військового комісара за «корупційною» статтею 369-2 – зловживання впливом.

Військовослужбовець своєї вини не заперечував і вже у лютому уклав із представником військової прокуратури угоду про визнання винуватості, яку суд врахував при винесенні вироку. Дії військовослужбовця суд назвав «злочином середньої тяжкості», а «особу винного» – таким, який «раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, характеризується позитивно, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, а також обставини, що пом’якшують його покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, у вигляді щирого каяття, активного сприяння розкриттю злочину».

В підсумку суддя Сергій Савицький як покарання присудив обвинуваченому штраф у вигляді 1 500 неоподаткованих мінімумів, що становить 25 з половиною тисячі гривень. Також з на той час уже колишнього заступника комісара стягнено 5 тисяч гривень за експертизи.

Обвинувачений на час слідства не перебував під вартою, оскільки вийшов під заставу у майже 53 тисячі гривень.

У вироку суду також йдеться, що обвинуваченому заборонено на три роки займати  посади в органах державної влади, пов’язані із здійсненням призову громадян на військову службу.

На момент суду військовослужбовець був працевлаштованим викладачем Білгород-Дністровського аграрного технікуму. Суддя після того, як визнав обвинуваченого винним, не заборонив йому обіймати посади, пов’язані із викладацькою діяльністю.