Запобіжний захід Омеляну: НАЗК просить НАБУ розслідувати недостовірне декларування суддею

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) просить Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідувати декларування недостовірної інформації суддею Солом’янського районного суду Києва Ганною Сергієнко, яка 14 вересня має розглянути клопотання НАБУ про обрання запобіжного заходу міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на джерело в НАЗК.

За словами джерела, 31 серпня агентство затвердило результати повної перевірки електронної декларації Сергієнко за 2015 рік.

НАЗК встановило, що суддя не вказала в декларації дохід чоловіка у вигляді компенсаційних виплат від посольства України в Литві в сумі 41,9 тис. доларів (878,5 тис. гривень). У зв’язку з цим є підстави для початку розслідування за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

Відповідне рішення НАЗК направило в НАБУ, яке має проаналізувати отримані відомості і ухвалити рішення про можливе відкриття провадження.

Водночас у четвер НАБУ повідомило про підозру Омеляну і має намір просити суд обрати йому як запобіжний захід заставу в розмірі 5 млн гривень.

Суддею, яка розглядатиме клопотання НАБУ, визначена саме Сергієнко.

«Це потенційний конфлікт інтересів», – сказав співрозмовник.

З його слів, Сергієнко зобов’язана повідомити про самовідвід у зв’язку з конфліктом інтересів.

Як повідомлялося раніше, Солом’янський районний суд Києва 14 вересня обиратиме запобіжний захід міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, який підозрюється в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації.