Усик

Заступник Голови Чернівецької ОДА Вадим Усик: «Прем`єр-Міністр — патріот нашого краю і він теж, як і ми всі, вболіває за Буковину!»

Заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Віталій Усик –  особлива людина для Буковини. Уже майже три десятки років його трудовий шлях нерозривно пов’язаний з нашою областю. За цей час він встиг побувати на різних посадах – і кожного разу його кидали на найскладніші ділянки  роботи. Було важко, зізнається Віталій Сергійович, однак завдяки цьому сьогодні для нього не залишилося білих плям  в роботі.  Справжній патріот, відданий друг, «хазяін краю» в кращому розумінні цього слова – Віталій Сергійвич  рідко спілкується з пресою,  він воліє говорити не словами, а ділами. Та й в робочому кабінеті його застати важко – він весь час в динаміці, спілкується з людьми, приїзжає до найвіддаленіших куточків краю.  Однак сьогодні він знайшов в своєму напруженому графіку трохи часу, щоб поспілкуватись з нами та відповісти на питання, які турбують громаду.

Віталій Сергійович, ви уже багато років опікуєтесь найважливішими справами в області і багато зробили для нашого краю. Скажіть чесно –чи були часи складніші ніж зараз?

Все залежить від особистого ставлення. Якщо починати боятися труднощів, то будь які часи будуть важкими. Але це шлях в нікуди. Треба тверезо оцінювати проблеми та вирішувати їх. З цієї точки зору нінішній час нічим не гірший за будь-який інший.

Керівник Чернівецької областної державної адміністрації ОлександрГеоргійовичФищук – професіонал високого рівня, він розуміє область, проблеми буковинців та має власне бачення  їх вирішення. Він зумів сформувати потужну професійну команду, яка здатна ефективно працювати. Важливо, щоб кожен з нас зробив максимальний вклад в перемогу, доклав всіх зусиль, всі  свої знання.  Без зайвої скромності скажу – це дуже великий ресурс!

Які приорітетні зараз напрямки в роботі областної влади? Зараз стало модно казати про роботу з залучення інвестицій, співпрацю з великим бізнесом. Чи є в фокусі уваги проблеми простих людей, рядових буковинців?

Звичайно. Працівники облдержадміністрації проводять особистий прийом громадян щоб вислухати їх проблеми та домопогти їх вирішити. В більшій частині випадків нам вдається це зробити. Це, як правило, буденні, життєві питання – оформлення субсидій, питання з нерухомістю тощо.

Однак я б не протипоставляв інтереси бізнесу та людей. Нові потужні підприємства в області – це нові робочі місця, це податки, це можливість підвищувати соціальні стандарти. Тому ми справді дуже багато уваги приділяємо цьому напрямку роботи – співпраці з бізнесом, залученню інвестицій в край. Але це не применшує нашої уваги до кожного окремого буковинція — навпаки, це складова турботи про всіх жителів області.

Не можу не задати і гостре питання. Нещодавно біля «будинку з левами» відбувся мітинг – якісь молодики вимагали вашого звільнення посилаючилсь на те, що ви буцімто не пройшли люстрацію. Чи не могли б ви прояснити ситуацію?

Мене абсолютно не бентежить це питання оскільки я маю на нього повну і, сподіваюся, переконливу відповідь. Абсолютним приорітететом при призначенні людини на державну посаду, на мою думку, мають бути патріотизм і  професіоналізм. Я радий, що цю думку розділяє і керівництво області. Не можна розкидатись цінними кадрами, які мають багаторічний досвід та досконало знають проблематику  регіону, в такий складний для країни час. Призначити зараз неуміху який за місяць зведе нанівець ті досягнення, які ми вистраждали багаторічною наполегливою працею?  Та й навіть якщо призначть достойну, розумну людину — скільки часу в неї піде на те, щоб вникнути в проблеми краю? А вирішувати їх треба уже зараз! Тому я вважаю абсолютно правильним рішення керівництва області спиратись на людей, які мають високий рівень знань та компетенції та завдяки цьому здатні вирішувати найскладніші питання. Що стосується особисто мене, то я не є поліитичним діячем. Я господарник, роблю свою роботу.

Щодо так званого мітингу та  його учасників. Перш за все хочу сказати, що мітингарі,  які розхитують країну, свідомо чи ні, але роблять послугу Путіну. Чи варто це робити – питання до совісті кожного. Зараз не час кричати на вулицях, зараз час сумлінно працювати. В мене немає сумнівів, що мітинг  проплачений.

Хто ж замовник?

Маю здогадки, але про них зарано говорити. Скажу одне – якщо зі мною боряться ділки – то я все правильно роблю!

Ви один з найшанованіших людей в регіоні. Всі, кого б не запитати відзиваються про вас з повагою. Але подукуди можна побачити чи прочитати критику ваших дій, негативне сприйняття їх.  Автори таких висловлюваня, щоправда не насмілюються  назвати себе та виступають завжди анонімно. Як ви ставитеся до цього, як взагалі ставитеся до критики? 

Як ви правильно сказали, такі люди не відкривають своїх облич, намагаються вдарити в спину.  Я відкритий до дискусій зі спірних питань,  але в випадках про які ви говорите — це не дискусії, це їх непорядність та страх. Тому – уваги не звертаю.

Інша справа – громадськість, активісти, просто громадяни. Завжди уважно дослухаюсь до їх думок, порад. Вважаю, що навіть найпрофесійніший державний діяч не повинен закриватись від народу і вважати, що він краще всіх усе знає. Я щиро намагаюсь врахувати всі побажання громади.

В облдержадміністрації за дорученням Олександра Георгійовича Фещука  ви займаєтесь земельними питаннями та лісництвом. Як тут ідуть справи, чи є проблеми?

Те, що мене призначили  відповідальним в тому числі і за цю ділянку роботи —  абсолютно невипадково. В 2010-2011 роках я працював  начальником головного  управління Держкомзему в Чернівецькій області  і  досконало знаю цю сферу.

Тому  відповідально заявляю – проблеми з того часу не тільки не вирішились, але ще і поглибилися.  Та ще й до них додалися і нові. Наприклад,  поставлена задача виділення землі учасникам АТО – це вкрай важливе питання, і водночас дуже важке з огляду на невелику кількість вільних земель.

Нажаль, Київ нічого не робить для покращення ситуації в цій сфері. Робота земресурсів останні місяці фактично зупинена. Повсюди  люди жаліюються на хабарників та навмисне затягування – люди роками не можуть отримати кадастровий номер на свої паї.

Останнім часом багато говорять в місті про призначення Вадима Човпила виконуючим обовязки начальника Головного управління Держгеокадастру. Що його призначили без узгодження з облдержадміністрацією і що він вже встиг себе зарекомендувати не з найкращого боку? Що ви можете сказати про ситуаію, яка склалася?

Скажу може різко, але відверто: Буковина – не місце для висадки парашутистів. Наш область – дуже особлива, тут не місце зальотним чиновникам-одноденкам. Наш кадровий резерв – один з найкращих в країні! У нас за плечима багато років досвіду  та надглибокі занння  краю, потреб його мешканців. Скажу прямо – ніхто в Києві  краще за нас не знає що і як треба робтити на Буковиін, як покращити тут життя людей.

Земельні ресурси — це проблемна сфера і вона потребує виваженного керівництва з високими моральними та професійними якостями. Нажаль, Київ призначив не такого, і ми сподіваємося, що ця помилка буде виправлена.

Я вважаю  неприпустимим  турбувати зайвий раз нашого шановного земляка, Арсенія Петровича, який  обтяжений  справами всієї країни. Однак не буду лукавити,  у нас особливі стосунки та я знаю, що  в разі потреби він  вислухає і мене, і губернатора і коли треба – завжди допоможе – такі випадки вже були.  Прем`єр-Міністр —  патріот нашого краю і він теж, як і ми всі, вболіває за Буковину.

Нещодавно ми відсвяткували 24 річницю Незалежності України. Що озачає для вас це свято? Як ви самі розумієте – в чому вона  – Незалежність?

Це, без перебільшення, святе свято. Нажаль, часто його сприймають лише як додатковий вихідний, але зараз немає більш важливого дня в державі.

Наша незалежність дісталася нам дорогою ціною і ми маємо її цінувати та,  в разі потреби,  відстоювати зі зброєю в руках. Незалежність – це найвища цінність нашої держави і кожного її громадянина.

Дякую за розмову!

Автор: Микола Сливчак

Джерело