Затримання Гримчака на хабарі: бурхлива реакція українців

Правоохоронці затримали заступника глави МінТОТ Юрія Гримчака та його поплічника Ігоря Овдієнка на хабарі розміром у 480 тисяч доларів. Українці вже встигли відреагувати на подію – пригадують його близькі взаємини з генпрокурором Луценком та прогнозують, яке покарання отримає чиновник.

НАБУ, СБУ та ГПУ затримали Гримчака та Овдієнка надвечір 14 серпня. В авто Range Rover, у якому був Овдієнко, правоохоронці знайшли 480 тисяч доларів, а в кабінеті заступника міністра – інші всі докази злочину.

Важливо знати: Хто такий Юрій Гримчак: коротка біографія

Генпрокурор Юрій Луценко розповів, що Гримчак та його помічники вимагали кошти за вплив на рішення суддів та чиновників Міністерства культури для прийняття замовлених рішень. Загалом вони нібито вимагали від підприємця суму в 1,1 мільйона доларів. 

Наразі чиновників підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах. Їм загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Така новина викликала чималий резонанс серед українців. Хтось роздумує, яке покарання реально може отримати Гримчак, хтось – згадує «гріхи» чиновника, а хтось зауважує, що заступник міністра близький до родини очільника ГПУ Юрія Луценка та п’ятого президента Петра Порошенка.

Гримчак – дуже близький друг поки що діючого генпрокурора Луценка. Ще в часи, коли Луценко був нардепом – Гримчак у нього помічником працював. Ну от і подивимось: дружба дружбою, чи все ж таки служба службою,
– пише волонтер Назар Приходько.